23 kwietnia 2024
gdynia

Ciekawe miejsca nad Bałtykiem, które warto zobaczyć

Bałtyk to nie tylko popularne kurorty, które przyciągają turystów z całego kraju. To też mniej znane zakątki, które również zasługują na uwagę. Oto najciekawsze miejsca nad Morzem Bałtyckim!

Ciekawe miejsca nad Morzem Bałtyckim – natura

– Słowiński Park Narodowy – to jedyne w swoim rodzaju miejsce, gdzie można zobaczyć ruchome wydmy. Podczas ich przemierzania można poczuć się jak na pustyni. – Ruiny kościoła św. Mikołaja w Trzęsaczu – urwisko, nad którym znajduje się tylko jedna ściana kościoła zniszczonego przez morski żywioł. – Groty Mechowskie – tajemnicze skalne labirynty wydrążone pod ziemią.

Ciekawe miejsca nad Bałtykiem – historia

– Forty w Świnoujściu – wzniesione przez Prusaków w XIX wieku, obecnie są jedną z głównych atrakcji miasta. – Westerplatte – warto odwiedzić to miejsce podczas pobytu w Gdańsku. – Rejon Umocniony Hel – świetnie zachowane bunkry i inne obiekty militarne.

Interesujące miejsca nad Bałtykiem – atrakcje

– Zabytki Gdańska – Bazylika Mariacka, Żuraw, Długi Targ, Dwór Artusa, Fontanna Neptuna. – Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach – jedyne tego rodzaju miejsce w Polsce. – Latarnia morska w Świnoujściu – najwyższa na polskim wybrzeżu. – Fokarium na Helu – doskonałe dla dzieci. – Ogrody Tematyczne Hortulus w Dobrzycy. – Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie. Przy planowaniu swojego wyjazdu nad Bałtyk nie można zapominać o noclegu. Postaw na komfort – nowoczesne apartamenty wakacyjne Świnoujście – skorzystaj z wynajmu apartamentów w przystępnych cenach i wypoczywaj nad Morzem Bałtyckim razem z całą swoją rodziną w przystępnych cenach.

Jeżeli szukasz więcej atrakcji nad Bałtykiem, sprawdź https://gdyniaonline.pl/atrakcje-turystyczne-gdyni-co-warto-zobaczyc/, gdzie będziesz mógł zapoznać się z fantastycznymi miejscami na wypoczynek po długiej żegludze.